Webside score badal.pk

badal.pk

Badal.pk! Pakistan Best online buying and selling plartform

SEO-score: 51 Februar 22 2021 badal.pk

Badal.pk! - as Hamara apna Platform, your number one source for online buying selling your products in Pakistan such as Mobile, car, property, post/find jobs and many categories. Place your free ad and get orignal buyer.

badal.pk SEO-resultatrapport

59 breve
Titel

Perfekt, din titel indeholder mellem 10 og 70 bogstaver.

220 breve
Beskrivelse

Perfekt, din meta beskrivelse indeholder mellem 70 og 160 karakterer.

28 stykke
Billeder

Vi fandt 28 billeder på denne side. 26 alt tags mangler eller er tomme. Tilføj alternativ tekst til dine billeder for at gøre siden mere brugervenlig, og for at optimere din SEO i forhold til søgemaskinerne.

5 %
Text/HTML balance

Denne sides text til HTML fordeling er under 15 procent, dette betyder at din side mangler indhold!

Flash

Perfekt, ingen Flash objekter er blevet fundet på siden.

iFrame

Perfekt, der er ikke nogen iFrames på din side!

badal.pk SEO Indhold

3 stykke
H1
1 stykke
H2
25 stykke
H3
32 stykke
H4
30 stykke
H5
4 stykke
H6

Overskrifter

  • Pakistan's Efficient Online Buying and Selling Platform H1
  • Pakistan's Efficient Business Directory, We Have Total 150k+ Business Listed H1
  • Business Directory H1
  • Do you need to sale/buy something? H2
  • Rs 3,800,000 H3
  • Rs 32,500,000 H3
  • Rs 13,850,000 H3
  • Rs 13,550,000 H3
  • Rs 5,850,000 H3
  • Rs 185,000 H3
  • Rs 2,000 H3
  • Rs 4,000 H3
  • Rs 10,000 H3
  • Rs 32,000 H3
  • Rs 15,500 H3
  • Rs 850,000 H3
  • Rs 285,000 H3
  • Rs 515,000 H3
  • Rs 2,100,000 H3
  • Rs 5,500 H3
  • Rs 25,000 H3
  • Rs 10,500 H3
  • Rs 2,200 H3
  • Rs 3,000 H3
  • Accounting Finance Jobs H3
  • Software Developer Jobs H3
  • Advertising Jobs H3
  • Sales Jobs H3
  • Sales Jobs H3
  • Top Searches Categories H4
  • Real Estates H4
  • 2Bed Dd Leased Porti ... H4
  • Building For Sale ... H4
  • Near Park Iqbal Vill ... H4
  • With Key Apartment I ... H4
  • Jinnah Back Near Sta ... H4
  • Mobile & Computers H4
  • 11 Pro Max ... H4
  • Cctv Cameras Work ... H4
  • Samsung Galaxy Core ... H4
  • Q Infinity ... H4
  • Samsung A31 ... H4
  • Cars & Bikes H4
  • Ceramic Coating And ... H4
  • Honda City 20023 ... H4
  • Starlet ... H4
  • Cultus ... H4
  • Corolla Gli 16 Auto ... H4
  • Home Appliances & Electronics H4
  • Sony Colour Tv 21 In ... H4
  • Imported Lg Mj3881bc ... H4
  • Dawlance Microwave O ... H4
  • Vitamax Electric Ket ... H4
  • Amin Steam Iron ... H4
  • Jobs H4
  • Internship Opportuni ... H4
  • Paid Internship ... H4
  • Social Media Marketi ... H4
  • Experienced Call Cen ... H4
  • Sales Person Only Fo ... H4
  • Post your ad for free on Badal.pk H4
  • Mobile & Computers H5
  • Cars & Bikes H5
  • Real Estates H5
  • Fashion & Beauty H5
  • Home Appliances & Electronics H5
  • Business Services H5
  • Jobs H5
  • Services H5
  • Books & Magazines H5
  • Arts H5
  • Home decoration H5
  • Home Furniture H5
  • Baby Items H5
  • Miscellanies H5
  • Agriculture H5
  • Mobile & Computers H5
  • Cars & Bikes H5
  • Real Estates H5
  • Fashion & Beauty H5
  • Home Appliances & Electronics H5
  • Business Services H5
  • Jobs H5
  • Services H5
  • Books & Magazines H5
  • Arts H5
  • Home decoration H5
  • Home Furniture H5
  • Baby Items H5
  • Miscellanies H5
  • Agriculture H5
  • Top Categories H6
  • Trending H6
  • Badal.pk H6
  • Follow Us: H6

Og Meta Egenskaber

badal.pk SEO Links

On-page links

  • Interne Links 98.36%

  • Eksterne Links [Sender Juice 1.64%]

  • Eksterne Links [noFollow 0%]

In-side links tabel

Anker Link Type Juice
Pakistan http://badal.pk/index Intern Sender Juice
Islamabad http://badal.pk/null Intern Sender Juice
Blogs http://badal.pk/blog Intern Sender Juice
Business Directory http://badal.pk/directory Intern Sender Juice
advertise with us badal.pk/javascript:void(0) Ekstern Sender Juice
About Us http://badal.pk/about Intern Sender Juice
Privacy Policy http://badal.pk/privacy-policy Intern Sender Juice
Career http://badal.pk/career Intern Sender Juice
Home http://badal.pk/ Intern Sender Juice
Profile http://badal.pk/user-ads#profile Intern Sender Juice
Active Ads http://badal.pk/user-ads#active-ads Intern Sender Juice
Pending Ads http://badal.pk/user-ads#pending-ads Intern Sender Juice
Reject Ads http://badal.pk/user-ads#reject-ads Intern Sender Juice
All http://badal.pk/category Intern Sender Juice
Mobile & Computers http://badal.pk/category/mobile_computers Intern Sender Juice
Mobiles http://badal.pk/category/mobiles Intern Sender Juice
Tablets http://badal.pk/category/tablets Intern Sender Juice
Laptop http://badal.pk/category/laptop Intern Sender Juice
Accessories http://badal.pk/category/accessories Intern Sender Juice
Computers & Accessories http://badal.pk/category/computers_accessories Intern Sender Juice
Cameras & Accessories http://badal.pk/category/cameras_accessories Intern Sender Juice
Cars & Bikes http://badal.pk/category/cars_bikes Intern Sender Juice
Cars http://badal.pk/category/cars Intern Sender Juice
Bikes http://badal.pk/category/bikes Intern Sender Juice
Auto Accessories Parts http://badal.pk/category/auto-accessories-parts Intern Sender Juice
Other Vehicles http://badal.pk/category/other-vehicles Intern Sender Juice
Real Estates http://badal.pk/category/real-estates Intern Sender Juice
Houses http://badal.pk/category/houses Intern Sender Juice
Lands & Plots http://badal.pk/category/lands_plots Intern Sender Juice
Apratments & Flats http://badal.pk/category/apratments_flats Intern Sender Juice
Commercial Offices Shops Godown http://badal.pk/category/commercial-offices-shops-godown Intern Sender Juice
Fashion & Beauty http://badal.pk/category/fashion_beauty Intern Sender Juice
Fashion Accessories http://badal.pk/category/fashion-accessories Intern Sender Juice
Clothes http://badal.pk/category/clothes Intern Sender Juice
Footwear http://badal.pk/category/footwear Intern Sender Juice
Jewellery http://badal.pk/category/jewellery Intern Sender Juice
Make Up http://badal.pk/category/make-up Intern Sender Juice
Hair Treatment http://badal.pk/category/hair-treatment Intern Sender Juice
Watches http://badal.pk/category/watches Intern Sender Juice
Weding Item http://badal.pk/category/weding-item Intern Sender Juice
Other Fashion http://badal.pk/category/other-fashion Intern Sender Juice
Skin Care http://badal.pk/category/skin-care Intern Sender Juice
Home Appliances & Electronics http://badal.pk/category/home-appliances_electronics Intern Sender Juice
TV Video Audio http://badal.pk/category/tv-video-audio Intern Sender Juice
Fridges & Freezers http://badal.pk/category/fridges_freezers Intern Sender Juice
Washing machine http://badal.pk/category/washing-machine Intern Sender Juice
AC Water Coller http://badal.pk/category/ac-water-coller Intern Sender Juice
Generators UPS Solar panel http://badal.pk/category/generators-ups-solar-panel Intern Sender Juice
Micro wave stove http://badal.pk/category/micro-wave-stove Intern Sender Juice
Kitchen Appliances http://badal.pk/category/kitchen-appliances Intern Sender Juice
Other Appliances http://badal.pk/category/other-appliances Intern Sender Juice
Business Services http://badal.pk/category/business-services Intern Sender Juice
Food & Restaurants http://badal.pk/category/food_restaurants Intern Sender Juice
Industrial Manufacturing http://badal.pk/category/industrial-manufacturing Intern Sender Juice
Trade http://badal.pk/category/trade Intern Sender Juice
Medical & Pharma http://badal.pk/category/medical_pharma Intern Sender Juice
Construction Material Equipment http://badal.pk/category/construction-material-equipment Intern Sender Juice
Services http://badal.pk/category/services Intern Sender Juice
Other Business Services http://badal.pk/category/other-business-services Intern Sender Juice
Jobs http://badal.pk/category/jobs Intern Sender Juice
Marketing Jobs http://badal.pk/category/marketing-jobs Intern Sender Juice
Sales Jobs http://badal.pk/category/sales-jobs Intern Sender Juice
IT Networking Jobs http://badal.pk/category/it-networking-jobs Intern Sender Juice
Software Developer Jobs http://badal.pk/category/software-developer-jobs Intern Sender Juice
Human Resources Jobs http://badal.pk/category/human-resources-jobs Intern Sender Juice
Accounting Finance Jobs http://badal.pk/category/accounting-finance-jobs Intern Sender Juice
Medical Jobs http://badal.pk/category/medical-jobs Intern Sender Juice
Administration Jobs http://badal.pk/category/administration-jobs Intern Sender Juice
Advertising Jobs http://badal.pk/category/advertising-jobs Intern Sender Juice
Part Time Jobs http://badal.pk/category/part-time-jobs Intern Sender Juice
Other Jobs http://badal.pk/category/other-jobs Intern Sender Juice
Education & Classes http://badal.pk/category/education_classes Intern Sender Juice
Travel & Visa http://badal.pk/category/travel_visa Intern Sender Juice
Car Rental http://badal.pk/category/car-rental Intern Sender Juice
Drivers & Taxi http://badal.pk/category/drivers_taxi Intern Sender Juice
Web Development http://badal.pk/category/web-development Intern Sender Juice
Electronics Repair http://badal.pk/category/electronics-repair Intern Sender Juice
Event Services http://badal.pk/category/event-services Intern Sender Juice
Health & Beauty http://badal.pk/category/health_beauty Intern Sender Juice
Maids & Domestic Help http://badal.pk/category/maids_domestic-help Intern Sender Juice
Movers & Packers http://badal.pk/category/movers_packers Intern Sender Juice
Homes Offices Repair http://badal.pk/category/homes-offices-repair Intern Sender Juice
Catering & Restaurant http://badal.pk/category/catering_restaurant Intern Sender Juice
Fresh Food http://badal.pk/category/fresh-food Intern Sender Juice
Other Services http://badal.pk/category/other-services Intern Sender Juice
Classified http://badal.pk/#tabClassified Intern Sender Juice
Business Directory http://badal.pk/#tabDirectory Intern Sender Juice
Books & Magazines http://badal.pk/category/books_magazines Intern Sender Juice
Musical Instruments http://badal.pk/category/musical-instruments Intern Sender Juice
Sports Equipment http://badal.pk/category/sports-equipment Intern Sender Juice
Gym & Fitness http://badal.pk/category/gym_fitness Intern Sender Juice
Architecture http://badal.pk/category/architecture Intern Sender Juice
Ceramics http://badal.pk/category/ceramics Intern Sender Juice
Conceptual art http://badal.pk/category/conceptual-art Intern Sender Juice
Drawing http://badal.pk/category/drawing Intern Sender Juice
Painting http://badal.pk/category/painting Intern Sender Juice
Caleen http://badal.pk/category/caleen Intern Sender Juice
Lamp http://badal.pk/category/lamp Intern Sender Juice
Curtains http://badal.pk/category/curtains Intern Sender Juice
Fanoos http://badal.pk/category/fanoos Intern Sender Juice
Sceneries http://badal.pk/category/sceneries Intern Sender Juice
Sofa http://badal.pk/category/sofa Intern Sender Juice
Bed http://badal.pk/category/bed Intern Sender Juice
Cubbord http://badal.pk/category/cubbord Intern Sender Juice
Chair http://badal.pk/category/chair Intern Sender Juice
Table http://badal.pk/category/table Intern Sender Juice
Baby walker http://badal.pk/category/baby-walker Intern Sender Juice
Baby cycle http://badal.pk/category/baby-cycle Intern Sender Juice
Baby bed http://badal.pk/category/baby-bed Intern Sender Juice
Baby swinger http://badal.pk/category/baby-swinger Intern Sender Juice
Other Baby Items http://badal.pk/category/other-baby-items Intern Sender Juice
Animal http://badal.pk/category/animal Intern Sender Juice
Pets http://badal.pk/category/pets Intern Sender Juice
Other Miscellanies http://badal.pk/category/other-miscellanies Intern Sender Juice
Tractor http://badal.pk/category/tractor Intern Sender Juice
Fertilizer http://badal.pk/category/fertilizer Intern Sender Juice
Plant breeding http://badal.pk/category/plant-breeding Intern Sender Juice
Medicine http://badal.pk/category/medicine Intern Sender Juice
Others Agriculture http://badal.pk/category/others-agriculture Intern Sender Juice
Post Your Free Ad http://badal.pk/ad-post Intern Sender Juice
Home decoration http://badal.pk/category/home-decoration Intern Sender Juice
Copyright © 2020. Developed www.Badal.pk badal.pk/https:/badal.pk Ekstern Sender Juice

badal.pk SEO Nøgleord

Nøgleords balance

Nøgleord Indhold Titel Nøgleord Beskrivelse Overskrifter
jobs 28 0.png 0.png 1.png 1.png
cars 13 0.png 0.png 0.png 1.png
karachi 12 0.png 0.png 0.png 0.png
bikes 9 0.png 0.png 0.png 1.png
khan 8 0.png 0.png 0.png 0.png
lahore 6 0.png 0.png 0.png 0.png
sales 6 0.png 0.png 0.png 1.png
real 6 0.png 0.png 0.png 1.png
estates 6 0.png 0.png 0.png 1.png
accessories 6 0.png 0.png 0.png 0.png

Nøgleords cloud

developer houses yar january november platform badalpk khan post advertising auto online finance quetta sales rahimyar selling islamabad apratments services estates karachi pakistan appliances cars february home buying accounting jobs flats software dera fashion bikes lahore accessories parachinar computers real

badal.pk Brugervenlighed

Link

8 Længde

Kryptering

Perfekt. Dit Charset er tildelt UTF-8.

Sprog

Godt, dit tildelte sprog er EN. en.png

Udgået HTML

Godt! Vi har ikke fundet udgåede HTML tags i din kildekode

FavIkon

Godt, din side har et FavIcon!

Email Privatliv

Godt! Ingen email adresser er blevet fundet i rå tekst!

Dublin Core

Denne side benytter IKKE Dublin Core principperne.

Printervenlighed

Vi kunne ikke finde en printer venlig CSS skabelon.

badal.pk Optimering


HTML 5

Gzip
aktiv!

37
filer

1
.css

8
.js

28
image

W3C Standard

  • W3C-kvalitetsrapporter
  • Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller. Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller.
  • Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode! Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode!
  • Godt, din website har få antal CSS filer Godt, din website har få antal CSS filer
  • Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end {MoreNr}). Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end  {MoreNr}).

Dokument

  • Mobil Optimering
  • Apple Ikon Apple Ikon
  • Meta Viewport Tag Meta Viewport Tag
  • Robots.txt
  • Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil. Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil.
  • http://badal.pk/robots.txt badal.pk Robots.txt
  • Analytics
  • Stor, din hjemmeside har et analyseværktøj. Stor, din hjemmeside har et analyseværktøj.
  • Google Analytics googleanalytics

badal.pk PageSpeed Insights

Analyserer

badal.pk statik

  • Verdensrangering 2,442,592
  • Land der Beliebtheit N/A
  • Landrangering N/A
  • Rangering Ændring -1424076
badal.pk Alexa Ranglister kort
badal.pk Alexa Ranglister kort
badal.pk Alexa Trafikoversigt
badal.pk Alexa Trafikoversigt

Backlink-statistik

badal.pk Backlink-statistik - 1
badal.pk Backlink-statistik - 2