Webside score greenthumbs.in

greenthumbs.in

Executive Search | Online Assessments & Surveys | Greenthumbs

SEO-score: 63 Juli 05 2020 greenthumbs.in

Top Talent Search firm offering Executive Search, Psychometric / Personality Tests, 360 Degree Appraisal, Employee Engagement Survey & Corporate Training.

greenthumbs.in SEO-resultatrapport

61 breve
Titel

Perfekt, din titel indeholder mellem 10 og 70 bogstaver.

154 breve
Beskrivelse

Perfekt, din meta beskrivelse indeholder mellem 70 og 160 karakterer.

26 stykke
Billeder

Vi fandt 26 billeder på denne side. 2 alt tags mangler eller er tomme. Tilføj alternativ tekst til dine billeder for at gøre siden mere brugervenlig, og for at optimere din SEO i forhold til søgemaskinerne.

7 %
Text/HTML balance

Denne sides text til HTML fordeling er under 15 procent, dette betyder at din side mangler indhold!

Flash

Perfekt, ingen Flash objekter er blevet fundet på siden.

iFrame

Perfekt, der er ikke nogen iFrames på din side!

greenthumbs.in SEO Indhold

1 stykke
H1
11 stykke
H2
1 stykke
H3
3 stykke
H4
3 stykke
H5
8 stykke
H6

Overskrifter

  • Assessments, Surveys & Talent Search H1
  • An HR solutions company with a difference H2
  • Services H2
  • Talent Search H2
  • Psyft Personality Assessment H2
  • Psyft Employee Feedback H2
  • Psyft 360 Degree Feedback H2
  • Training Needs Analysis H2
  • Why GreenThumbs? H2
  • GreenThumbs In The News H2
  • You're in good company H2
  • Testimonials H2
  • Our team members are part of SIOP (Society for Industrial and Organizational Psychology). Our assessment tool is also in compliance with APA (American Psychological Association). H3
  • We'll be happy to arrange a trial for you. Please share your contact details below. H4
  • GreenThumbs Tags H4
  •  Contact Us H4
  • [email protected] H5
  • +91 - 8822353535 H5
  •                                                     Copyright © 2019 GreenThumbs . All Rights Reserved. H5
  • HR Head of a Large Manufacturing company H6
  • General Manager of a Large Trading Company H6
  • CEO of a Government Enterprise H6
  • HR Head of a Large FMCG Company H6
  • Associate Consultant of A large IT company H6
  • Manager of a Large Food manufacturing Industry H6
  • Head of Talent Management of a Business Services Company H6
  • DGM - HR of a Beverage Company H6

Og Meta Egenskaber

Free Website Traffic to Your Site
site_name greenthumbs.in
url https://www.greenthumbs.in
type website
title Executive Search | Online Assessments & Surveys | Greenthumbs
description Top Talent Search firm offering Executive Search, Psychometric / Personality Tests, 360 Degree Appraisal, Employee Engagement Survey & Corporate Training.
image https://www.greenthumbs.in/img/GreenThumbsLogo.png

greenthumbs.in SEO Links

On-page links

  • Interne Links 100%

  • Eksterne Links [Sender Juice 0%]

  • Eksterne Links [noFollow 0%]

In-side links tabel

Anker Link Type Juice
Home http://greenthumbs.in/index.php Intern Sender Juice
About Us http://greenthumbs.in/about.php Intern Sender Juice
Solutions http://greenthumbs.in/# Intern Sender Juice
Talent Search http://greenthumbs.in/talent-search.php Intern Sender Juice
Personality Test http://greenthumbs.in/psyft/personality-assessment.php Intern Sender Juice
Training Needs Analysis http://greenthumbs.in/training-needs-analysis.php Intern Sender Juice
Employee Engagement Survey http://greenthumbs.in/psyft/employee-engagement.php Intern Sender Juice
Employee Satisfaction Survey http://greenthumbs.in/employee-satisfaction-survey.php Intern Sender Juice
Employee Pulse Survey http://greenthumbs.in/psyft/employee-pulse-survey.php Intern Sender Juice
Employee Net Promoter Score (eNPS) http://greenthumbs.in/psyft/employee-net-promoter-score.php Intern Sender Juice
Organization Culture Survey http://greenthumbs.in/organization-culture-survey.php Intern Sender Juice
Employee Feedback Surveys http://greenthumbs.in/psyft/employee-feedback-survey.php Intern Sender Juice
360° Feedback Survey http://greenthumbs.in/psyft/360-degree-feedback.php Intern Sender Juice
Manager Effectiveness Survey http://greenthumbs.in/manager-effectiveness-survey.php Intern Sender Juice
Employee Onboarding Survey http://greenthumbs.in/employee-onboarding-survey.php Intern Sender Juice
Employee Exit Survey http://greenthumbs.in/employee-exit-survey.php Intern Sender Juice
Net Promoter Score http://greenthumbs.in/net-promoter-score.php Intern Sender Juice
Customer Satisfaction Survey http://greenthumbs.in/customer-satisfaction-survey.php Intern Sender Juice
360° Feedback http://greenthumbs.in/psyft/360-degree-feedback-pricing.php Intern Sender Juice
Employee Engagement Survey http://greenthumbs.in/psyft/psyft-pricing.php Intern Sender Juice
Contact Us http://greenthumbs.in/contact.php Intern Sender Juice
Blog https://blog.greenthumbs.in/ Intern Sender Juice
Download Brochure https://greenthumbs.in/brochure/greenthumbs-brochure.pdf Intern Sender Juice
Not readable? Change text. http://greenthumbs.in/#captcha Intern Sender Juice
Tags http://greenthumbs.in/#PopularTagsPopup Intern Sender Juice
Sitemap | http://greenthumbs.in/sitemap.php Intern Sender Juice
Privacy Policy | http://greenthumbs.in/privacy-policy.php Intern Sender Juice
Terms & Conditions | http://greenthumbs.in/terms-conditions.php Intern Sender Juice
GDPR Compliance http://greenthumbs.in/gdpr-compliance.php Intern Sender Juice

greenthumbs.in SEO Nøgleord

Nøgleords balance

Nøgleord Indhold Titel Nøgleord Beskrivelse Overskrifter
greenthumbs 7 1.png 0.png 0.png 1.png
feedback 6 0.png 0.png 0.png 1.png
search 5 1.png 0.png 1.png 1.png
more 4 0.png 0.png 0.png 0.png
read 4 0.png 0.png 0.png 0.png
employee 4 0.png 0.png 1.png 1.png
company 4 0.png 0.png 0.png 1.png
executive 3 1.png 0.png 1.png 0.png
personality 3 0.png 0.png 1.png 1.png
psyft 3 0.png 0.png 0.png 1.png

Nøgleords cloud

experience need identifying general manager approach always psyft recruitment partnered excellent degree more conduct engagement been focused core from talent survey personality search feedback surveys read first large employee gained company greenthumbs helped really team trading executive interaction challenges hiring

greenthumbs.in Brugervenlighed

Link

14 Længde

Kryptering

Perfekt. Dit Charset er tildelt UTF-8.

Sprog

Godt, dit tildelte sprog er . en

Udgået HTML

Godt! Vi har ikke fundet udgåede HTML tags i din kildekode

FavIkon

Godt, din side har et FavIcon!

Email Privatliv

Advarsel! Mindst én email adresse er blevet fundet i rå tekst. Brug gratis antispam beskytter for at hemme din email fra spammere.

Dublin Core

Godt. Denne side benytter Dublin Core principperne.

Printervenlighed

Godt, vi har fundet en printer venlig CSS skabelon.

greenthumbs.in Optimering


HTML 5

Gzip
aktiv!

65
filer

17
.css

22
.js

26
image

W3C Standard

  • W3C-kvalitetsrapporter
  • Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller. Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller.
  • Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode! Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode!
  • Dårligt, din webside har for mange CSS filer (mere end 4). Dårligt, din webside har for mange CSS filer (mere end 4).
  • Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end {MoreNr}). Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end  {MoreNr}).

Dokument

  • Mobil Optimering
  • Apple Ikon Apple Ikon
  • Meta Viewport Tag Meta Viewport Tag
  • Robots.txt
  • Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil. Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil.
  • http://greenthumbs.in/robots.txt greenthumbs.in Robots.txt
  • Analytics
  • Stor, din hjemmeside har et analyseværktøj. Stor, din hjemmeside har et analyseværktøj.
  • Google Analytics googleanalytics

greenthumbs.in PageSpeed Insights

Analyserer

greenthumbs.in statik

  • Verdensrangering 1,362,423
  • Land der Beliebtheit India
  • Landrangering India - IN 146,808
  • Rangering Ændring -41550
greenthumbs.in Alexa Ranglister kort
greenthumbs.in Alexa Ranglister kort
greenthumbs.in Alexa Trafikoversigt
greenthumbs.in Alexa Trafikoversigt

Backlink-statistik

greenthumbs.in Backlink-statistik - 1
greenthumbs.in Backlink-statistik - 2