Webside score kkconsultant.net

kkconsultant.net

Home - KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad

SEO-score: 51 Juli 23 2020 kkconsultant.net

kkconsultant.net SEO-resultatrapport

62 breve
Titel

Perfekt, din titel indeholder mellem 10 og 70 bogstaver.

0 breve
Beskrivelse

Perfekt, din meta beskrivelse indeholder mellem 70 og 160 karakterer.

13 stykke
Billeder

Vi fandt 13 billeder på denne side. 13 alt tags mangler eller er tomme. Tilføj alternativ tekst til dine billeder for at gøre siden mere brugervenlig, og for at optimere din SEO i forhold til søgemaskinerne.

3 %
Text/HTML balance

Denne sides text til HTML fordeling er under 15 procent, dette betyder at din side mangler indhold!

Flash

Perfekt, ingen Flash objekter er blevet fundet på siden.

iFrame

Beklager! Din side har iFrames og det kan medføre i yderst dårlig læsning af søgerobotterne.

kkconsultant.net SEO Indhold

0 stykke
H1
4 stykke
H2
0 stykke
H3
35 stykke
H4
3 stykke
H5
1 stykke
H6

Overskrifter

  • 5 Years EXPERIENCE H2
  • Company Profile of KK CONSULTANT (SMC-PVT) LIMITED H2
  • Our Core Services H2
  • Be aware from Scam/Fraud H2
  • Accounting & Book Keeping  H4
  • Financial Management Services H4
  • Accredited Registration and Certifications H4
  • Consultancy For Registration H4
  • Tax Services H4
  • Honesty H4
  • Commitment H4
  • Confidentiality H4
  • Professionalism H4
  • Trademark Registration H4
  • Partnership Registration H4
  • Import/Export Registration H4
  • Company Registration H4
  • Sales Tax Registration H4
  • Tax Return FIlling H4
  • NTN Registration H4
  • NGO/Trust Registration H4
  • Accounts Outsourcing H4
  • Document Attestation H4
  • Costing and Cost Management H4
  • Foreign Company Registration H4
  • Budgeting and Financial Forecasting H4
  • Chamber of Commerce and Industry H4
  • ISO 9001 H4
  • Patent Registration H4
  • Accounting System Implementation H4
  • Secretarial Services and Corporate Return Filing H4
  • Accredited Registration H4
  • Copyright Registration H4
  • Quick Links H4
  • Accredited by H4
  • Our Courier Partners H4
  • Important Links H4
  • Registered with H4
  • Blog H4
  • Registration H5
  • Accounts Management H5
  • Taxation H5
  • tekst ikke fundet H6

Og Meta Egenskaber

Free Website Traffic to Your Site
locale en_US
type website
title Home - KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad
url https://kkconsultant.net/
site_name KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad

kkconsultant.net SEO Links

On-page links

  • Interne Links 91.14%

  • Eksterne Links [Sender Juice 8.86%]

  • Eksterne Links [noFollow 0%]

In-side links tabel

Anker Link Type Juice
- kkconsultant.net/javascript:void(0); Ekstern Sender Juice
Accounting Outsourcing https://kkconsultant.net/accounting-outsourcing/ Intern Sender Juice
Accounts Receivable and Payables https://kkconsultant.net/accounts-receivable-and-payables/ Intern Sender Juice
Payroll Processing https://kkconsultant.net/payroll-processing/ Intern Sender Juice
Inventory Management https://kkconsultant.net/inventory-management/ Intern Sender Juice
Accounts Reconciliation https://kkconsultant.net/accounts-reconciliation/ Intern Sender Juice
Financial Reporting https://kkconsultant.net/financial-reporting/ Intern Sender Juice
Fixed Asset Management https://kkconsultant.net/fixed-asset-management/ Intern Sender Juice
ERP / Accounting System Implementation https://kkconsultant.net/erp-accounting-system-implementation/ Intern Sender Juice
Budgeting and Financial Forecasting https://kkconsultant.net/budgeting-and-financial-forecasting/ Intern Sender Juice
Financial Feasibility https://kkconsultant.net/financial-feasibility/ Intern Sender Juice
Cost Accounting System Implementation https://kkconsultant.net/cost-accounting-system-implementation/ Intern Sender Juice
Intellectual Property Organization https://kkconsultant.net/intellectual-property-organization/ Intern Sender Juice
Pakistan Engineering Council https://kkconsultant.net/pakistan-engineering-council/ Intern Sender Juice
Pakistan Software Export Board Chamber Registration https://kkconsultant.net/pakistan-software-export-board-chamber-registrat Intern Sender Juice
ISO 9001 https://kkconsultant.net/iso-9001/ Intern Sender Juice
Single Member Company https://kkconsultant.net/single-member-company/ Intern Sender Juice
Private Company Registration https://kkconsultant.net/private-company-registration/ Intern Sender Juice
Private Company with Foreign Director https://kkconsultant.net/private-company-with-foreign-director/ Intern Sender Juice
Public Limited Company https://kkconsultant.net/public-limited-company/ Intern Sender Juice
Public Limited Company with Foreign Director https://kkconsultant.net/public-limited-company-with-foreign-director/ Intern Sender Juice
Liaison Office and Branch Office https://kkconsultant.net/liaison-office-and-branch-office/ Intern Sender Juice
Foreign Company / Foreign Direct Investment https://kkconsultant.net/foreign-company-foreign-direct-investment/ Intern Sender Juice
Limited Liability Partnership (LLP) https://kkconsultant.net/limited-liability-partnership-llp/ Intern Sender Juice
Corporate Laws Secretarial Practices https://kkconsultant.net/corporate-laws-secretarial-practices/ Intern Sender Juice
NGO and Trust Registration https://kkconsultant.net/ngo-and-trust-registration/ Intern Sender Juice
Partnership Registration https://kkconsultant.net/partnership-registration/ Intern Sender Juice
Employment Taxation https://kkconsultant.net/employment-taxation/ Intern Sender Juice
Personal Taxation https://kkconsultant.net/personal-taxation/ Intern Sender Juice
Partnership / AOP Taxation https://kkconsultant.net/partnership-aop-taxation/ Intern Sender Juice
Corporate Taxation https://kkconsultant.net/corporate-taxation/ Intern Sender Juice
NGO Taxation https://kkconsultant.net/ngo-taxation/ Intern Sender Juice
Provincial Sales Tax https://kkconsultant.net/provincial-sales-tax/ Intern Sender Juice
Tax Advisory Services https://kkconsultant.net/tax-advisory-services/ Intern Sender Juice
WeBOC Registration https://kkconsultant.net/weboc-registration/ Intern Sender Juice
Company Name Reservation https://kkconsultant.net/company-name-reservation/ Intern Sender Juice
Incorporation of a Company https://kkconsultant.net/incorporation-of-a-company/ Intern Sender Juice
Memorandum of Association https://kkconsultant.net/memorandum-of-association/ Intern Sender Juice
Articles of Association https://kkconsultant.net/articles-of-association/ Intern Sender Juice
Winding up of Company https://kkconsultant.net/winding-up-a-company/ Intern Sender Juice
Shares Transfer/Change of Directors https://kkconsultant.net/shares-transferchange-of-directors/ Intern Sender Juice
Changes in MOA https://kkconsultant.net/changes-in-moa/ Intern Sender Juice
Alteration in Paid up Capital https://kkconsultant.net/alteration-in-paid-up-capital/ Intern Sender Juice
Alteration in Authorize Capital https://kkconsultant.net/alteration-in-authorize-capital/ Intern Sender Juice
Change in Company Address https://kkconsultant.net/change-in-company-address/ Intern Sender Juice
Conversion Pvt to SMC-Pvt Ltd. https://kkconsultant.net/conversion-pvt-to-smc-pvt-ltd/ Intern Sender Juice
Conversion of SMC to Pvt Ltd. https://kkconsultant.net/conversion-of-smc-to-pvt-ltd/ Intern Sender Juice
Conversion of Public to Pvt Ltd https://kkconsultant.net/conversion-of-public-to-pvt-ltd/ Intern Sender Juice
Conversion of Pvt to Public Ltd https://kkconsultant.net/conversion-of-pvt-to-public-ltd/ Intern Sender Juice
Appointment of Auditor https://kkconsultant.net/appointment-of-auditor/ Intern Sender Juice
Appointment of Legal Adviser https://kkconsultant.net/appointment-of-legal-adviser/ Intern Sender Juice
Companies Act, 2017 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Companies-Act-2017.pd Intern Sender Juice
Limited Liability Partnership Act, 2017 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Limited-Liability-Par Intern Sender Juice
Single Member Companies Rules,2003 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Single-Member-Compani Intern Sender Juice
Companies Incorporation Regulations https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Companies-Incorporati Intern Sender Juice
Employee Login https://kkconsultant.net/webmail Intern Sender Juice
Payment Methods https://kkconsultant.net/payment-options/ Intern Sender Juice
Careers https://kkconsultant.net/careers/ Intern Sender Juice
Download https://kkconsultant.net/download/ Intern Sender Juice
Tracking https://kkconsultant.net/tracking/ Intern Sender Juice
Scam Protection https://kkconsultant.net/category/scam-protection/ Intern Sender Juice
FBR http://fbr.gov.pk Ekstern Sender Juice
SECP http://secp.gov.pk Ekstern Sender Juice
IPO http://ipo.gov.pk Ekstern Sender Juice
PEC http://pec.org.pk Ekstern Sender Juice
PSEB http://pseb.pk Ekstern Sender Juice
Company Ordinance 1984 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2016/12/company-ordinance-198 Intern Sender Juice
Company Ordinance 2016 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2016/12/company-ordinance-201 Intern Sender Juice
Check NTN https://kkconsultant.net/check-ntn/ Intern Sender Juice
Check Name Availability https://kkconsultant.net/name-availability/ Intern Sender Juice
Check Active Taxpayer https://kkconsultant.net/check-active-tax-payer/ Intern Sender Juice
Section 147 – Advance Tax paid by the taxpayer https://kkconsultant.net/section-147-advance-tax-paid-by-the-taxpayer/ Intern Sender Juice
Five basic questions related to Section 114 of Income tax Ordinance 2001 https://kkconsultant.net/five-basic-questions-related-to-section-114-of-i Intern Sender Juice
Form 39 – Application for conversion of status from inactive to active company https://kkconsultant.net/form-39-application-for-conversion-of-status-fro Intern Sender Juice
Form 38 – Application for obtaining status of inactive company https://kkconsultant.net/form-38-application-for-obtaining-status-of-inac Intern Sender Juice
Form 21 – Notice of situation of registered office or any change therein https://kkconsultant.net/form-21-notice-of-situation-of-registered-office Intern Sender Juice
FORM D – Annual return of inactive company https://kkconsultant.net/form-d-annual-return-of-inactive-company/ Intern Sender Juice
KK Group of Companies http://kkgoc.com Ekstern Sender Juice
- http://kkconsultant.net/# Intern Sender Juice

kkconsultant.net SEO Nøgleord

Nøgleords balance

Nøgleord Indhold Titel Nøgleord Beskrivelse Overskrifter
company 16 0.png 0.png 0.png 1.png
tax 16 0.png 0.png 0.png 1.png
taxation 7 0.png 0.png 0.png 1.png
registration 7 0.png 0.png 0.png 1.png
accounting 6 0.png 0.png 0.png 1.png
corporate 5 0.png 0.png 0.png 1.png
services 5 0.png 0.png 0.png 1.png
check 5 0.png 0.png 0.png 0.png
conversion 5 0.png 0.png 0.png 0.png
financial 4 0.png 0.png 0.png 1.png

Nøgleords cloud

ngo ntn aops active single paid partnership appointment ordinance foreign changes services corporate individuals limited company change name financial office pvt rate member capital tax alteration director form public liability registration management taxation companies conversion private home check accounting inactive

kkconsultant.net Brugervenlighed

Link

16 Længde

Kryptering

Perfekt. Dit Charset er tildelt UTF-8.

Sprog

Godt, dit tildelte sprog er EN. en

Udgået HTML

Godt! Vi har ikke fundet udgåede HTML tags i din kildekode

FavIkon

Godt, din side har et FavIcon!

Email Privatliv

Advarsel! Mindst én email adresse er blevet fundet i rå tekst. Brug gratis antispam beskytter for at hemme din email fra spammere.

Dublin Core

Denne side benytter IKKE Dublin Core principperne.

Printervenlighed

Vi kunne ikke finde en printer venlig CSS skabelon.

kkconsultant.net Optimering


HTML 5

Gzip
aktiv!

75
filer

39
.css

23
.js

13
image

W3C Standard

  • W3C-kvalitetsrapporter
  • Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller. Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller.
  • Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode! Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode!
  • Dårligt, din webside har for mange CSS filer (mere end 4). Dårligt, din webside har for mange CSS filer (mere end 4).
  • Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end {MoreNr}). Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end  {MoreNr}).

Dokument

  • Mobil Optimering
  • Apple Ikon Apple Ikon
  • Meta Viewport Tag Meta Viewport Tag
  • Robots.txt
  • Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil. Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil.
  • http://kkconsultant.net/robots.txt kkconsultant.net Robots.txt
  • Analytics
  • Vi har ikke registrerer en analyseværktøj installeret på denne hjemmeside.

    Web analytics kan du måle besøgendes aktivitet på dit websted. Du bør have mindst én analyseværktøj installeret, men det kan også være godt at installere et sekund for at krydstjekke data. Vi har ikke registrerer en analyseværktøj installeret på denne hjemmeside. <br><br>Web analytics kan du måle besøgendes aktivitet på dit websted. Du bør have mindst én analyseværktøj installeret, men det kan også være godt at installere et sekund for at krydstjekke data.

kkconsultant.net PageSpeed Insights

Analyserer

kkconsultant.net statik

  • Verdensrangering 1,438,101
  • Land der Beliebtheit Pakistan
  • Landrangering Pakistan - PK 25,677
  • Rangering Ændring +398064
kkconsultant.net Alexa Ranglister kort
kkconsultant.net Alexa Ranglister kort
kkconsultant.net Alexa Trafikoversigt
kkconsultant.net Alexa Trafikoversigt

Backlink-statistik

kkconsultant.net Backlink-statistik - 1
kkconsultant.net Backlink-statistik - 2