Webbplats analys gabestore.ru

gabestore.ru favicon gabestore.ru

GabeStore — магазин игр на ПК

April 26 2021 gabestore.ru

Интернет-магазин GabeStore — компьютерные игры со скидками до 95%! Всегда низкие цены, круглосуточная поддержка и моментальная доставка ключей.. .

SEO-poäng
Hastighetspoäng
Design Score

Gabestore.ru SEO-resultatrapport

29 brev
Titel

Perfekt, din titel innehåller mellan 10 och 70 tecken.

143 brev
Beskrivning

Bra, din metabeskrivning innehåller mellan 70 och 160 tecken.

83 bit
Bilder

Vi hittade 83 bilder på denna webbsida. 19 alt attribut är tomma eller saknas. Lägg till alternativ text så att sökmotorer enklare kan förstå innehållet i dina bilder.

7 %
Text/HTML Ratio

Denna sidas förhållande mellan text till HTML-kod är lägre än 15 procent, vilket innebär att din webbplats troligen behöver mer textinnehåll.

Flash

Perfekt, inga Flash-innehåll har upptäckts på denna sida.

Iframe

Bra, vi upptäckte inga Iframes på den här sidan.

gabestore.ru SEO Innehåll

0 bit
H1
0 bit
H2
2 bit
H3
0 bit
H4
0 bit
H5
0 bit
H6

Rubriker

  • наш выбор H3
  • свежее в блоге H3

Og Meta Egenskaper

gabestore.ru SEO Länkar

In-page länkar

  • Interna Länkar 96.77%

  • Externa Länkar [Passing Juice 3.23%]

  • Externa Länkar [noFollow 0%]

gabestore.ru - Längtabell på sidan

Anchor Link Typ Juice
- http://gabestore.ru/basket Interna Passing Juice
все игры http://gabestore.ru/catalog Interna Passing Juice
лидеры продаж http://gabestore.ru/top Interna Passing Juice
новинки http://gabestore.ru/newgames Interna Passing Juice
предзаказы http://gabestore.ru/preorders Interna Passing Juice
скидки http://gabestore.ru/sale Interna Passing Juice
подборки http://gabestore.ru/collections Interna Passing Juice
О компании http://gabestore.ru/page/company Interna Passing Juice
Поддержка http://gabestore.ru/page/support Interna Passing Juice
Экшен http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=1 Interna Passing Juice
Ролевые http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=22 Interna Passing Juice
Приключения http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=2 Interna Passing Juice
Стратегии http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=24 Interna Passing Juice
Симуляторы http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=23 Interna Passing Juice
Онлайн http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=25 Interna Passing Juice
Инди http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=705 Interna Passing Juice
Спорт http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=27 Interna Passing Juice
Казуальные http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=706 Interna Passing Juice
Гонки http://gabestore.ru/catalog?ProductFilter%5Bgenre%5D%5B%5D=1467 Interna Passing Juice
2K http://gabestore.ru/publishers/2K Interna Passing Juice
BANDAI NAMCO http://gabestore.ru/publishers/BANDAI-NAMCO Interna Passing Juice
Bethesda Softworks http://gabestore.ru/publishers/Bethesda-Softworks Interna Passing Juice
Capcom http://gabestore.ru/publishers/Capcom Interna Passing Juice
Electronic Arts http://gabestore.ru/publishers/Electronic-Arts Interna Passing Juice
Paradox Interactive http://gabestore.ru/publishers/Paradox-Interactive Interna Passing Juice
SEGA http://gabestore.ru/publishers/SEGA Interna Passing Juice
Ubisoft http://gabestore.ru/publishers/Ubisoft Interna Passing Juice
Все издатели — 191 http://gabestore.ru/publishers Interna Passing Juice
Gearbox Software http://gabestore.ru/developers/Gearbox-Software Interna Passing Juice
Hangar 13 http://gabestore.ru/developers/Hangar-13 Interna Passing Juice
Team17 Digital http://gabestore.ru/developers/Team17-Digital Interna Passing Juice
Creative Assembly http://gabestore.ru/developers/Creative-Assembly Interna Passing Juice
DICE http://gabestore.ru/developers/DICE Interna Passing Juice
Firaxis http://gabestore.ru/developers/Firaxis Interna Passing Juice
Remedy Entertainment http://gabestore.ru/developers/Remedy-Entertainment Interna Passing Juice
Respawn Entertainment http://gabestore.ru/developers/Respawn-Entertainment Interna Passing Juice
Все разработчики — 896 http://gabestore.ru/developers Interna Passing Juice
Политика конфиденциальности https://policies.google.com/privacy Externa Passing Juice
Условия использования https://policies.google.com/terms Externa Passing Juice
персональных данных http://gabestore.ru/documents/agreement Interna Passing Juice
Days Gone http://gabestore.ru/game/days-gone Interna Passing Juice
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 http://gabestore.ru/game/sniper-ghost-warrior-contracts-2 Interna Passing Juice
Total War: ROME REMASTERED http://gabestore.ru/game/total-war-rome-remastered Interna Passing Juice
Resident Evil Village http://gabestore.ru/game/resident-evil-village Interna Passing Juice
Europa Universalis IV: Leviathan - Expansion http://gabestore.ru/game/europa-universalis-iv-leviathan-expansion Interna Passing Juice
DOOM Eternal – Deluxe Edition http://gabestore.ru/game/doom-eternal-deluxe-edition Interna Passing Juice
Warhammer: Vermintide 2 http://gabestore.ru/game/warhammer-vermintide-2 Interna Passing Juice
Dying Light – Enhanced Edition http://gabestore.ru/game/dying-light-the-following-enhanced-edition Interna Passing Juice
Little Nightmares http://gabestore.ru/game/little-nightmares Interna Passing Juice
Dark Souls Remastered http://gabestore.ru/game/dark-souls-remastered Interna Passing Juice
NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4 http://gabestore.ru/game/naruto-shippuden-ultimate-ninja-storm-4 Interna Passing Juice
Stellaris – Nemesis http://gabestore.ru/game/stellaris-nemesis Interna Passing Juice
Euro Truck Simulator 2 http://gabestore.ru/game/euro-truck-simulator-2 Interna Passing Juice
Squad http://gabestore.ru/game/squad Interna Passing Juice
The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition http://gabestore.ru/game/skyrim-special-edition Interna Passing Juice
Insurgency: Sandstorm http://gabestore.ru/game/insurgency-sandstorm Interna Passing Juice
TitanFall 2 http://gabestore.ru/game/titanfall-2 Interna Passing Juice
Fallout: New Vegas – Ultimate Edition http://gabestore.ru/game/fallout-new-vegas-ultimate-edition Interna Passing Juice
Dark Souls 2: Scholar of the First Sin http://gabestore.ru/game/dark-souls-2-scholar-of-the-first-sin Interna Passing Juice
Tom Clancy's Rainbow Six Siege http://gabestore.ru/game/tom-clancys-rainbow-six-siege Interna Passing Juice
MotoGP 21 http://gabestore.ru/game/motogp-21 Interna Passing Juice
The Darkside Detective: A Fumble in the Dark http://gabestore.ru/game/the-darkside-detective-a-fumble-in-the-dark Interna Passing Juice
Demon Skin http://gabestore.ru/game/demon-skin Interna Passing Juice
Borderlands 3: Director's Cut (Steam) http://gabestore.ru/game/borderlands-3-directors-cut-steam Interna Passing Juice
Borderlands 3: Director's Cut (Epic Games) http://gabestore.ru/game/borderlands-3-directors-cut-epic-games Interna Passing Juice
Before Your Eyes http://gabestore.ru/game/before-your-eyes Interna Passing Juice
Scarlet Hood and the Wicked Wood http://gabestore.ru/game/scarlet-hood-and-the-wicked-wood Interna Passing Juice
Totally Reliable Delivery Service http://gabestore.ru/game/totally-reliable-delivery-service Interna Passing Juice
Evil Genius 2: World Domination http://gabestore.ru/game/evil-genius-2-world-domination Interna Passing Juice
Far Cry 5 http://gabestore.ru/game/far-cry-5 Interna Passing Juice
Yakuza 0 http://gabestore.ru/game/yakuza-0 Interna Passing Juice
The Elder Scrolls Online: Greymoor (Steam) http://gabestore.ru/game/the-elder-scrolls-online-greymoor-steam Interna Passing Juice
Total War: Three Kingdoms. Royal Edition http://gabestore.ru/game/total-war-three-kingdoms-royal-edition Interna Passing Juice
Metamorphosis http://gabestore.ru/game/metamorphosis Interna Passing Juice
Arboria http://gabestore.ru/game/arboria Interna Passing Juice
Fort Triumph http://gabestore.ru/game/fort-triumph Interna Passing Juice
Space Cows http://gabestore.ru/game/space-cows Interna Passing Juice
Sniper Ghost Warrior Contracts http://gabestore.ru/game/sniper-ghost-warrior-contracts Interna Passing Juice
We Happy Few - Season Pass http://gabestore.ru/game/we-happy-few-season-pass Interna Passing Juice
Cardpocalypse http://gabestore.ru/game/cardpocalypse Interna Passing Juice
Pillars of Eternity II: Deadfire - Season Pass http://gabestore.ru/game/pillars-of-eternity-ii-deadfire-season-pass Interna Passing Juice
//SNOWFLAKE TATTOO// http://gabestore.ru/game/snowflake-tattoo Interna Passing Juice
Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster Digital Deluxe Edition http://gabestore.ru/game/shin-megami-tensei-iii-nocturne-hd-remaster-digi Interna Passing Juice
BIOMUTANT http://gabestore.ru/game/biomutant Interna Passing Juice
Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster http://gabestore.ru/game/shin-megami-tensei-iii-nocturne-hd-remaster Interna Passing Juice
The Elder Scrolls Online: Blackwood (Steam) http://gabestore.ru/game/the-elder-scrolls-online-blackwood-steam Interna Passing Juice
Chivalry 2 http://gabestore.ru/game/chivalry-2 Interna Passing Juice
Рекомендованные игры про космос http://gabestore.ru/blog/rekomendovannye-igry-pro-kosmos Interna Passing Juice
Да кто такой этот ваш DLSS?! http://gabestore.ru/blog/da-kto-takoj-etot-vash-dlss-audio Interna Passing Juice
Как байтят DLC к The Outer Worlds? http://gabestore.ru/blog/kak-bajtyat-dlc-k-the-outer-worlds Interna Passing Juice
Все публикации http://gabestore.ru/blog Interna Passing Juice
Правовая информация http://gabestore.ru/documents Interna Passing Juice
ADN Digital Studio https://adn.agency/ Externa Passing Juice

gabestore.ru SEO Nyckelord

Nyckelord Konsistens for Gabestore.ru

Nyckelord Innehåll Titel Nyckelord Beskrivning Rubriker
в корзину 76 0.png 0.png 0.png 0.png
edition 16 0.png 0.png 0.png 0.png
предзаказ 15 0.png 0.png 0.png 0.png
the 10 0.png 0.png 0.png 0.png
dlc 7 0.png 0.png 0.png 0.png
dark 6 0.png 0.png 0.png 0.png
все 6 0.png 0.png 1.png 0.png
deluxe 6 0.png 0.png 0.png 0.png
souls 5 0.png 0.png 0.png 0.png
ultimate 5 0.png 0.png 0.png 0.png
remastered 5 0.png 0.png 0.png 0.png
пароль 5 0.png 0.png 0.png 0.png

Nyckelord Moln for gabestore.ru

doom X3 borderlands X3 продаж X3 dying X3 поддержка X3 remastered X5 подборки X3 dlc X7 пароль X5 elder X4 ghost X3 online X3 steam X3 rainbow X3 e-mail X3 скидки X3 digital X3 edition X16 contracts X3 shippuden X3 ultimate X5 deluxe X6 the X10 new X3 evil X3 scrolls X4 clancys X3 sniper X3 warrior X3 siege X3 войти X3 enhanced X3 tom X3 предзаказ X15 в корзину X76 six X3 предзаказы X3 total X3 light X3 cмотреть все X4 souls X5 все X6 storm X3 игры X3 новинки X3 dark X6 naruto X3 war X3 ninja X3 eternal X3

gabestore.ru Användbarhet

Url

12 Längd

Encoding

Perfekt. Din deklarerade teckenuppsättning är UTF-8.

Språk

Bra. Ditt angivna språk är RU. ru.png

Föråldrad HTML

Bra! Vi har inte hittat några föråldrad HTML taggar i din HTML.

Favikon

Bra, din webbplats har en favicon.

E-post Sekretess

Bra! Ingen e-postadress har hittats i klartext.

Dublin Core

Denna sida drar inte nytta utav Dublin Core.

Utskriftbart

Vi kunde inte hitta CSS för utskrifter.

gabestore.ru Optimering

HTML 5
Design
Gzip
!
95
filer
1
.css
11
.js
83
image

W3C Standard

  • W3C kvalitetsrapporter
  • Utmärkt, din webbplats använder inga nästlade tabeller. Utmärkt, din webbplats använder inga nästlade tabeller.
  • Synd, din webbplats använder sig utav inline stilar. Synd, din webbplats använder sig utav inline stilar.
  • Bra, din webbplats har få CSS-filer. Bra, din webbplats har få CSS-filer.
  • Synd, din webbplats har för många JS filer (fler än {MoreNr} stycken). Synd, din webbplats har för många JS filer (fler än {MoreNr} stycken).

Dokument

  • Mobiloptimering
  • Apple Ikon Apple Ikon
  • Meta Viewport Tagg Meta Viewport Tagg
  • Robots.txt
  • Bra, din webbplats har en robots.txt fil. Bra, din webbplats har en robots.txt fil.
  • http://gabestore.ru/robots.txt gabestore.ru Robots.txt
  • Analytics
  • Bra, din webbplats har ett analysverktyg. Bra, din webbplats har ett analysverktyg.
  • Google Analytics googleanalytics
  • LiveInternet liveinternet

Gabestore.ru Website Statik

  • gabestore.ru IP No 172.67.40.136
  • Land av populära N/A
  • Time Zone N/A
  • ISP N/A

Backlink-statistik

gabestore.ru Backlink-statistik - 1
gabestore.ru Backlink-statistik - 2

gabestore.ru Site Summary

наш выбор, свежее в блоге, doom, borderlands, продаж, dying, поддержка, remastered, подборки, dlc, пароль, elder, ghost, online, steam, rainbow, e-mail, скидки, digital, edition, contracts, shippuden, ultimate, deluxe, the, new, evil, scrolls, clancys, sniper, warrior, siege, войти, enhanced, tom, предзаказ, в корзину, six, предзаказы, total, light, cмотреть все, souls, все, storm, игры, новинки, dark, naruto, war, ninja, eternal, gabestore.ru.