Webbplats analys kkconsultant.net

kkconsultant.net

Home - KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad

SEO-poäng: 51 Juli 23 2020 kkconsultant.net

kkconsultant.net SEO-resultatrapport

62 brev
Titel

Perfekt, din titel innehåller mellan 10 och 70 tecken.

0 brev
Beskrivning

Bra, din metabeskrivning innehåller mellan 70 och 160 tecken.

13 bit
Bilder

Vi hittade 13 bilder på denna webbsida. 13 alt attribut är tomma eller saknas. Lägg till alternativ text så att sökmotorer enklare kan förstå innehållet i dina bilder.

3 %
Text/HTML Ratio

Denna sidas förhållande mellan text till HTML-kod är lägre än 15 procent, vilket innebär att din webbplats troligen behöver mer textinnehåll.

Flash

Perfekt, inga Flash-innehåll har upptäckts på denna sida.

Iframe

Synd, du har Iframes på webbsidorna vilket innebär att innehållet i en Iframe inte kan indexeras.

kkconsultant.net SEO Innehåll

0 bit
H1
4 bit
H2
0 bit
H3
35 bit
H4
3 bit
H5
1 bit
H6

Rubriker

  • 5 Years EXPERIENCE H2
  • Company Profile of KK CONSULTANT (SMC-PVT) LIMITED H2
  • Our Core Services H2
  • Be aware from Scam/Fraud H2
  • Accounting & Book Keeping  H4
  • Financial Management Services H4
  • Accredited Registration and Certifications H4
  • Consultancy For Registration H4
  • Tax Services H4
  • Honesty H4
  • Commitment H4
  • Confidentiality H4
  • Professionalism H4
  • Trademark Registration H4
  • Partnership Registration H4
  • Import/Export Registration H4
  • Company Registration H4
  • Sales Tax Registration H4
  • Tax Return FIlling H4
  • NTN Registration H4
  • NGO/Trust Registration H4
  • Accounts Outsourcing H4
  • Document Attestation H4
  • Costing and Cost Management H4
  • Foreign Company Registration H4
  • Budgeting and Financial Forecasting H4
  • Chamber of Commerce and Industry H4
  • ISO 9001 H4
  • Patent Registration H4
  • Accounting System Implementation H4
  • Secretarial Services and Corporate Return Filing H4
  • Accredited Registration H4
  • Copyright Registration H4
  • Quick Links H4
  • Accredited by H4
  • Our Courier Partners H4
  • Important Links H4
  • Registered with H4
  • Blog H4
  • Registration H5
  • Accounts Management H5
  • Taxation H5
  • text hittades inte H6

Og Meta Egenskaper

Free Website Traffic to Your Site
locale en_US
type website
title Home - KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad
url https://kkconsultant.net/
site_name KK Consultant - Consultancy Firm Rawalpindi - Islamabad

kkconsultant.net SEO Länkar

In-page länkar

  • Interna Länkar 91.14%

  • Externa Länkar [Passing Juice 8.86%]

  • Externa Länkar [noFollow 0%]

Längtabell på sidan

Anchor Link Typ Juice
- kkconsultant.net/javascript:void(0); Externa Passing Juice
Accounting Outsourcing https://kkconsultant.net/accounting-outsourcing/ Interna Passing Juice
Accounts Receivable and Payables https://kkconsultant.net/accounts-receivable-and-payables/ Interna Passing Juice
Payroll Processing https://kkconsultant.net/payroll-processing/ Interna Passing Juice
Inventory Management https://kkconsultant.net/inventory-management/ Interna Passing Juice
Accounts Reconciliation https://kkconsultant.net/accounts-reconciliation/ Interna Passing Juice
Financial Reporting https://kkconsultant.net/financial-reporting/ Interna Passing Juice
Fixed Asset Management https://kkconsultant.net/fixed-asset-management/ Interna Passing Juice
ERP / Accounting System Implementation https://kkconsultant.net/erp-accounting-system-implementation/ Interna Passing Juice
Budgeting and Financial Forecasting https://kkconsultant.net/budgeting-and-financial-forecasting/ Interna Passing Juice
Financial Feasibility https://kkconsultant.net/financial-feasibility/ Interna Passing Juice
Cost Accounting System Implementation https://kkconsultant.net/cost-accounting-system-implementation/ Interna Passing Juice
Intellectual Property Organization https://kkconsultant.net/intellectual-property-organization/ Interna Passing Juice
Pakistan Engineering Council https://kkconsultant.net/pakistan-engineering-council/ Interna Passing Juice
Pakistan Software Export Board Chamber Registration https://kkconsultant.net/pakistan-software-export-board-chamber-registrat Interna Passing Juice
ISO 9001 https://kkconsultant.net/iso-9001/ Interna Passing Juice
Single Member Company https://kkconsultant.net/single-member-company/ Interna Passing Juice
Private Company Registration https://kkconsultant.net/private-company-registration/ Interna Passing Juice
Private Company with Foreign Director https://kkconsultant.net/private-company-with-foreign-director/ Interna Passing Juice
Public Limited Company https://kkconsultant.net/public-limited-company/ Interna Passing Juice
Public Limited Company with Foreign Director https://kkconsultant.net/public-limited-company-with-foreign-director/ Interna Passing Juice
Liaison Office and Branch Office https://kkconsultant.net/liaison-office-and-branch-office/ Interna Passing Juice
Foreign Company / Foreign Direct Investment https://kkconsultant.net/foreign-company-foreign-direct-investment/ Interna Passing Juice
Limited Liability Partnership (LLP) https://kkconsultant.net/limited-liability-partnership-llp/ Interna Passing Juice
Corporate Laws Secretarial Practices https://kkconsultant.net/corporate-laws-secretarial-practices/ Interna Passing Juice
NGO and Trust Registration https://kkconsultant.net/ngo-and-trust-registration/ Interna Passing Juice
Partnership Registration https://kkconsultant.net/partnership-registration/ Interna Passing Juice
Employment Taxation https://kkconsultant.net/employment-taxation/ Interna Passing Juice
Personal Taxation https://kkconsultant.net/personal-taxation/ Interna Passing Juice
Partnership / AOP Taxation https://kkconsultant.net/partnership-aop-taxation/ Interna Passing Juice
Corporate Taxation https://kkconsultant.net/corporate-taxation/ Interna Passing Juice
NGO Taxation https://kkconsultant.net/ngo-taxation/ Interna Passing Juice
Provincial Sales Tax https://kkconsultant.net/provincial-sales-tax/ Interna Passing Juice
Tax Advisory Services https://kkconsultant.net/tax-advisory-services/ Interna Passing Juice
WeBOC Registration https://kkconsultant.net/weboc-registration/ Interna Passing Juice
Company Name Reservation https://kkconsultant.net/company-name-reservation/ Interna Passing Juice
Incorporation of a Company https://kkconsultant.net/incorporation-of-a-company/ Interna Passing Juice
Memorandum of Association https://kkconsultant.net/memorandum-of-association/ Interna Passing Juice
Articles of Association https://kkconsultant.net/articles-of-association/ Interna Passing Juice
Winding up of Company https://kkconsultant.net/winding-up-a-company/ Interna Passing Juice
Shares Transfer/Change of Directors https://kkconsultant.net/shares-transferchange-of-directors/ Interna Passing Juice
Changes in MOA https://kkconsultant.net/changes-in-moa/ Interna Passing Juice
Alteration in Paid up Capital https://kkconsultant.net/alteration-in-paid-up-capital/ Interna Passing Juice
Alteration in Authorize Capital https://kkconsultant.net/alteration-in-authorize-capital/ Interna Passing Juice
Change in Company Address https://kkconsultant.net/change-in-company-address/ Interna Passing Juice
Conversion Pvt to SMC-Pvt Ltd. https://kkconsultant.net/conversion-pvt-to-smc-pvt-ltd/ Interna Passing Juice
Conversion of SMC to Pvt Ltd. https://kkconsultant.net/conversion-of-smc-to-pvt-ltd/ Interna Passing Juice
Conversion of Public to Pvt Ltd https://kkconsultant.net/conversion-of-public-to-pvt-ltd/ Interna Passing Juice
Conversion of Pvt to Public Ltd https://kkconsultant.net/conversion-of-pvt-to-public-ltd/ Interna Passing Juice
Appointment of Auditor https://kkconsultant.net/appointment-of-auditor/ Interna Passing Juice
Appointment of Legal Adviser https://kkconsultant.net/appointment-of-legal-adviser/ Interna Passing Juice
Companies Act, 2017 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Companies-Act-2017.pd Interna Passing Juice
Limited Liability Partnership Act, 2017 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Limited-Liability-Par Interna Passing Juice
Single Member Companies Rules,2003 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Single-Member-Compani Interna Passing Juice
Companies Incorporation Regulations https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2017/09/Companies-Incorporati Interna Passing Juice
Employee Login https://kkconsultant.net/webmail Interna Passing Juice
Payment Methods https://kkconsultant.net/payment-options/ Interna Passing Juice
Careers https://kkconsultant.net/careers/ Interna Passing Juice
Download https://kkconsultant.net/download/ Interna Passing Juice
Tracking https://kkconsultant.net/tracking/ Interna Passing Juice
Scam Protection https://kkconsultant.net/category/scam-protection/ Interna Passing Juice
FBR http://fbr.gov.pk Externa Passing Juice
SECP http://secp.gov.pk Externa Passing Juice
IPO http://ipo.gov.pk Externa Passing Juice
PEC http://pec.org.pk Externa Passing Juice
PSEB http://pseb.pk Externa Passing Juice
Company Ordinance 1984 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2016/12/company-ordinance-198 Interna Passing Juice
Company Ordinance 2016 https://kkconsultant.net/wp-content/uploads/2016/12/company-ordinance-201 Interna Passing Juice
Check NTN https://kkconsultant.net/check-ntn/ Interna Passing Juice
Check Name Availability https://kkconsultant.net/name-availability/ Interna Passing Juice
Check Active Taxpayer https://kkconsultant.net/check-active-tax-payer/ Interna Passing Juice
Section 147 – Advance Tax paid by the taxpayer https://kkconsultant.net/section-147-advance-tax-paid-by-the-taxpayer/ Interna Passing Juice
Five basic questions related to Section 114 of Income tax Ordinance 2001 https://kkconsultant.net/five-basic-questions-related-to-section-114-of-i Interna Passing Juice
Form 39 – Application for conversion of status from inactive to active company https://kkconsultant.net/form-39-application-for-conversion-of-status-fro Interna Passing Juice
Form 38 – Application for obtaining status of inactive company https://kkconsultant.net/form-38-application-for-obtaining-status-of-inac Interna Passing Juice
Form 21 – Notice of situation of registered office or any change therein https://kkconsultant.net/form-21-notice-of-situation-of-registered-office Interna Passing Juice
FORM D – Annual return of inactive company https://kkconsultant.net/form-d-annual-return-of-inactive-company/ Interna Passing Juice
KK Group of Companies http://kkgoc.com Externa Passing Juice
- http://kkconsultant.net/# Interna Passing Juice

kkconsultant.net SEO Nyckelord

Nyckelord Konsistens

Nyckelord Innehåll Titel Nyckelord Beskrivning Rubriker
company 16 0.png 0.png 0.png 1.png
tax 16 0.png 0.png 0.png 1.png
taxation 7 0.png 0.png 0.png 1.png
registration 7 0.png 0.png 0.png 1.png
accounting 6 0.png 0.png 0.png 1.png
corporate 5 0.png 0.png 0.png 1.png
services 5 0.png 0.png 0.png 1.png
check 5 0.png 0.png 0.png 0.png
conversion 5 0.png 0.png 0.png 0.png
financial 4 0.png 0.png 0.png 1.png

Nyckelord Moln

alteration pvt registration liability public change conversion limited capital paid form company appointment home accounting check active director rate inactive tax services management companies corporate private changes office name individuals partnership member single ngo foreign ntn financial ordinance aops taxation

kkconsultant.net Användbarhet

Url

16 Längd

Encoding

Perfekt. Din deklarerade teckenuppsättning är UTF-8.

Språk

Bra. Ditt angivna språk är EN. en

Föråldrad HTML

Bra! Vi har inte hittat några föråldrad HTML taggar i din HTML.

Favikon

Bra, din webbplats har en favicon.

E-post Sekretess

Varning! Minst en e-postadress har påträffats i klartext. Använd gratis antispam skydd för att dölja e-post från spammare.

Dublin Core

Denna sida drar inte nytta utav Dublin Core.

Utskriftbart

Vi kunde inte hitta CSS för utskrifter.

kkconsultant.net Optimering


HTML 5

Gzip
aktiva!

75
filer

39
.css

23
.js

13
image

W3C Standard

  • W3C kvalitetsrapporter
  • Utmärkt, din webbplats använder inga nästlade tabeller. Utmärkt, din webbplats använder inga nästlade tabeller.
  • Synd, din webbplats använder sig utav inline stilar. Synd, din webbplats använder sig utav inline stilar.
  • Synd, din webbplats har för många CSS-filer (fler än 4 stycken). Synd, din webbplats har för många CSS-filer (fler än 4 stycken).
  • Synd, din webbplats har för många JS filer (fler än {MoreNr} stycken). Synd, din webbplats har för många JS filer (fler än {MoreNr} stycken).

Dokument

  • Mobiloptimering
  • Apple Ikon Apple Ikon
  • Meta Viewport Tagg Meta Viewport Tagg
  • Robots.txt
  • Bra, din webbplats har en robots.txt fil. Bra, din webbplats har en robots.txt fil.
  • http://kkconsultant.net/robots.txt kkconsultant.net Robots.txt
  • Analytics
  • Vi hittade inte någon analysverktyg på din webbplats.

    Webbanalys program kan mäta besökare på din webbplats. Du bör ha minst ett analysverktyg installerat, men det kan också vara en bra ide att installera två för att dubbelkolla uppgifterna. Vi hittade inte någon analysverktyg på din webbplats.<br><br> Webbanalys program kan mäta besökare på din webbplats. Du bör ha minst ett analysverktyg installerat, men det kan också vara en bra ide att installera två för att dubbelkolla uppgifterna.

kkconsultant.net PageSpeed Insights

Analyserar...

kkconsultant.net Statik

  • Världsrankning 1,432,927
  • Land av populära Pakistan
  • Landsrankning Pakistan - PK 25,406
  • Rankingändring +391983
kkconsultant.net Alexa Rankingdiagram
kkconsultant.net Alexa Rankingdiagram
kkconsultant.net Alexa Trafikdiagram
kkconsultant.net Alexa Trafikdiagram

Backlink-statistik

kkconsultant.net Backlink-statistik - 1
kkconsultant.net Backlink-statistik - 2