lajmi.net SEO Analiz Raporu

lajmi.net favicon lajmi.net

Lajmi.net – Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, ar

04 Temmuz 2021 lajmi.net GÜNCELLE!

. .

SEO Skoru
Hız Skoru
Tasarım Skoru

Lajmi.net SEO Performans Raporu

94 harf
Site Başlığı

Çok Kötü Değil! Ancak bu durumu düzeltmeniz seo açısından fayda sağlayacaktır. Web Sayfanızın başlığı 10 ile 70 karakter arasında olmalıdır. Sayfa başlığı arama motorlarında bulunabilirlik açısından üst düzey önem taşımaktadır. Site başlığınızın web sayfanızın içeriği ile ilgili olması önemlidir.

0 harf
Site Açıklaması

Çok Kötü Değil! Ancak bu durumu düzeltmeniz seo açısından fayda sağlayacaktır. İdeal bir site açıklaması 70 ile 160 karakter arasında olmalı ve sayfa içeriği hakkında kullanıcılara özet bilgi vermelidir.

171 adet
Resim

Site içeriğinizde toplam 171 adet resim mevcut. Resimlerinizin içerisinden 166 adet resmin alt etiketi mevcut değil.

7 %
Text/HTML Oranı

Web sayfanın yazı/metin oranı %15'in altında, web sitenizin daha fazla metin içeriğine, yazıya ihtiyacı var!

Flash

İyi! Web sayfası içerisinde Flash (swf) uzantılı içerik bulunmadı.

Iframe

İyi! Web sayfanızda iframe ile eklenmiş herhangi bir içerik bulunmuyor.

Lajmi.net – Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, ar SEO İçerik Raporu

1 adet
H1
1 adet
H2
51 adet
H3
3 adet
H4
0 adet
H5
0 adet
H6

Başlıklar

 • Opinione H1
 • Bekim Jashari i përgjigjet Arbana Xharrës: Veç Serbia e Rusia i kanë dyert e mbyllura në Skenderaj H2
 • Haxhiu: Vaksinave që Kosova mori nga Norvegjia u ka dalë afati H3
 • Përleshje në Prishtinë, një person përfundon i therur me thikë H3
 • Hoti: Ai që e kundërshton marrëveshjen e Uashingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në Kosovë H3
 • Aksident në Fushë Kosovë, veturat përfundojnë mbi trotuarin ndarës të korsive H3
 • Prishtinasja denoncon sjelljen çnjerëzore të punëdhënësit: Nuk ma dha as rrogën, punoja 9 orë pa kontratë H3
 • Anglia shkatërron Ukrainën, kalon në gjysmëfinale të “Euro 2020” H3
 • Pse jam kundër gjesteve politike të sportistëve H3
 • Anglia skuadra e vetme që ende nuk ka pësuar gol në “Euro 2020” H3
 • Kompletohen çiftet e ndeshjeve gjysmëfinale të Kampionatit Evropian H3
 • Varane arrin marrëveshje me Man Utd H3
 • Kane shpallet lojtari i ndeshjes, Ukrainë – Angli H3
 • Anglia shkatërron Ukrainën, kalon në gjysmëfinale të “Euro 2020” H3
 • Anglia nuk ndalet, shënon edhe Henderson H3
 • Anglia po e demolon Ukrainën, realizon Kane sërish H3
 • Realizon Maguire, Anglia dyfishon epërsinë ndaj Ukrainës H3
 • Përfundon pjesa e parë, Anglia në epërsi minimale kundër Ukrainës H3
 • Mbyten 43 migrantë pas përmbysjes së anijeve në Tunizi H3
 • Boston, arrestohen 11 burra të armatosur pas një përballjeje me policinë H3
 • Goditet nga rrufeja, digjet minarja e një xhamie në Turqi H3
 • Trupat amerikane lënë aeroportin e Bagramit në Afganistan H3
 • ​Roma shtyp “jetën e egër” të natës, ndalon shitjen e alkoolit nga ora 18:00 H3
 • Gjermania ndalon shitjen e produkteve plastike me një përdorim H3
 • Vatikani akuzon nëntë persona për krime financiare H3
 • Rrëshqitje dheu në Japoni: Përpjekje të ethshme për të gjetur viktimat H3
 • Ana Cheri H3
 • Trejsi Sejdini H3
 • Oriola Marashi H3
 • Sophia Peschisolido H3
 • Irina Shayk H3
 • Morena publikon fotografinë vetëm me peshqir në kokë H3
 • Butrinti sjell në rrjete sociale me video një përmbledhje të festës së ditëlindjes H3
 • Arbana Osmani ndan pamje nga pushimet në ishullin grek me familje H3
 • Kida, Ledri dhe Butrinti arrijnë 2 milionë klikime me “Dale” brenda 22 orësh H3
 • Rina Balaj ngacmon imagjinatën e ndjekësve me bluzën e hapur tek pjesa e gjoksit H3
 • Bebe Rexha tregon eksperiencën e frikshme të udhëtimit për në New York, kompania ajrore nuk i lë të zbresin nga aeroplani H3
 • 10 shpikjet që do të ndryshojnë stilin tonë të jetesës në të ardhmen H3
 • Makinat fluturuese mund të bëhen realitet në fund të dekadës H3
 • Google dhe Apple në bashkëpunimin për krijimin e aplikacionit që do gjurmojë koronavirusin, si do paralajmëroheni nëse keni qenë në kontakt me të infektuar H3
 • Tableti i Lenovo sillet edhe si një ekran portativ H3
 • Një iPhone 14 më i lirë dhe më i madh po planifikohet nga Apple H3
 • HOROSKOPI: Kujdes me nervozizmin, kjo shenjë mund të ketë probleme të mbushura me stres H3
 • Si ta zbuloni që jeni të varur nga telefoni celular? Mësoni çfarë duhet të bëni H3
 • 5 mënyra për t’u motivuar gjatë një dite të lodhshme pune H3
 • Arsyeja pse duhet të dëgjoni muzikë gjatë kohës që punoni H3
 • Këshilla nga ekspertja: Gabimi nr. 1 që s’duhet të bëni nëse nuk e keni fituar një punë pas intervistës H3
 • Një arsye që mund t’ju nxisë të konsumoni shumë ushqim në një vakt H3
 • Si të bëni testin e tiroides me një termometër të thjeshtë H3
 • Not 3 herë në javë? Mënyra se si ndikon në trupin tuaj H3
 • Kjo është foto që duhet të bëni patjetër para se të niseni me pushime H3
 • Byreçka me djathë dhe mjaltë – Shija e pabesueshme H3
 • Ke një lajm H3
 • Lidhëzat H4
 • Rrjetet Sociale H4
 • JENI NË VEND TË NGJARJES, APO DËSHIRONI TA NDANI NDONJË STORIE ME TË TJERËT? H4

OG Meta Etiketleri

title Home
description Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia.
url https://lajmi.net/

lajmi.net SEO Link Raporu

Site İçi Link Oranları

 • Dahili Linkler 95.74%

 • Harici Linkler [Follow 4.26%]

 • Harici Linkler [noFollow 0%]

lajmi.net - Site içi harici ve dahili bağlantıları tablosu

Kelime Link Tip Rel
Ballina https://lajmi.net Dahili Follow
Lajme https://lajmi.net/lajme/ Dahili Follow
COVID-19 https://lajmi.net/lajme/covid119/ Dahili Follow
Politikë https://lajmi.net/lajme/politike/ Dahili Follow
Nacionale https://lajmi.net/lajme/nacionale/ Dahili Follow
Rajoni https://lajmi.net/lajme/rajoni/ Dahili Follow
Ekonomi https://lajmi.net/lajme/ekonomi/ Dahili Follow
Sociale https://lajmi.net/lajme/sociale/ Dahili Follow
VIDEO https://lajmi.net/videolajme/ Dahili Follow
Bota https://lajmi.net/bota/ Dahili Follow
EURO 2020 https://lajmi.net/sport/euro2020/ Dahili Follow
Copa America https://lajmi.net/sport/copa-america/ Dahili Follow
La Liga https://lajmi.net/sport/la-liga-sport/ Dahili Follow
Premier League https://lajmi.net/sport/premier-league/ Dahili Follow
Bundesliga https://lajmi.net/sport/bundesliga-sport/ Dahili Follow
Serie A https://lajmi.net/sport/serie-a-sport/ Dahili Follow
Liga e Kampionëve https://lajmi.net/sport/liga-e-kampioneve/ Dahili Follow
Liga e Kombeve https://lajmi.net/sport/ligaekombeve/ Dahili Follow
Superliga e Kosovës https://lajmi.net/sport/superliga-e-kosoves/ Dahili Follow
Basketboll https://lajmi.net/sport/basketboll-sport/ Dahili Follow
Të tjera https://lajmi.net/sport/te-tjera/ Dahili Follow
Opinion https://lajmi.net/opinion/ Dahili Follow
Op-Ed https://lajmi.net/opinion/op-ed/ Dahili Follow
Showbiz https://lajmi.net/entertainment/ Dahili Follow
MIRAGE https://lajmi.net/entertainment/mirage/ Dahili Follow
Kulturë/Arte https://lajmi.net/entertainment/arte/ Dahili Follow
Lifestyle https://lajmi.net/lifestyle/ Dahili Follow
Shëndeti https://lajmi.net/lifestyle/shendeti-lifestyle/ Dahili Follow
Fit https://lajmi.net/lifestyle/fit/ Dahili Follow
Familja https://lajmi.net/lifestyle/familja/ Dahili Follow
Love/Sex https://lajmi.net/lifestyle/lovesex/ Dahili Follow
Receta https://lajmi.net/lifestyle/receta/ Dahili Follow
Auto & Tek https://lajmi.net/autotek/ Dahili Follow
Auto https://lajmi.net/autotek/auto/ Dahili Follow
Teknologji https://lajmi.net/autotek/teknologji/ Dahili Follow
Kriptovalutat https://lajmi.net/autotek/kriptovalutat/ Dahili Follow
Fun https://lajmi.net/fun/ Dahili Follow
Argëtim https://lajmi.net/fun/argetim/ Dahili Follow
Kuriozitete https://lajmi.net/fun/kuriozitete/ Dahili Follow
Rrjetet Sociale https://lajmi.net/fun/rrjetet-sociale/ Dahili Follow
Powered by GDPR plugin https://wordpress.org/plugins/gdpr-cookie-compliance Harici Follow
[email protected] http://lajmi.net/cdn-cgi/l/email-protection Dahili Follow
Dërgo https://facebook.com/messages/t/lajminet Harici Follow
Termat e përdorimit https://lajmi.net/termat-e-perdorimit/ Dahili Follow
Mundësi pune https://lajmi.net/mundesi-pune/ Dahili Follow
Marketing https://lajmi.net/marketing/ Dahili Follow
Privacy Policy https://lajmi.net/privacy-policy/ Dahili Follow

lajmi.net SEO Anahtar Kelime Raporu

Anahtar Kelime Tutarlılığı for Lajmi.net

Kelime İçerik Site Başlığı Anahtar Kelimeler Site Açıklaması Başlıklar
korrik 19 0.png 0.png 0.png 0.png
nga 9 1.png 0.png 0.png 1.png
një 8 0.png 0.png 0.png 1.png
kjo 5 0.png 0.png 0.png 1.png
dhe 5 1.png 0.png 0.png 1.png
cookies 4 0.png 0.png 0.png 0.png
website 4 0.png 0.png 0.png 0.png
bëni 4 0.png 0.png 0.png 1.png
qershor 4 0.png 0.png 0.png 0.png
shumë 4 0.png 0.png 0.png 1.png
nuk 3 0.png 0.png 0.png 1.png
kategori 3 0.png 0.png 0.png 0.png

Anahtar Kelime Yoğunluğu for lajmi.net

kategori X3 dite X1 necessary X2 çfarë X1 mund X3 gjatë X2 best X2 duhet X3 bëni X4 lajminet X1 gabimi X1 cookies X4 punoni X1 all X2 apple X2 ekspertja X1 strictly X2 shumë X4 mënyra X2 dëgjoni X1 using X2 një X8 kjo X5 për X3 settings X3 lodhshme X1 website X4 qershor X4 dhe X5 cookie X3 sduhet X1 kohës X1 korrik X19 kosovë X2 këshilla X1 arsyeja X1 lifestyle X2 muzikë X1 fituar X1 pse X1 save X2 nervozizmin X1 experience X2 punë X1 nga X9 pune X1 keni X2 nëse X2 motivuar X1 nuk X3

lajmi.net Site Kullanışlılık Raporu

Url

9 Harf

Encoding

Çok İyi! Sitenizin yazılım kodlama dili UTF-8 olarak ayarlanmış.

Site Dili

Güzel! Sitenizin dil etiketi mevcut. Tanımlanmış dil etiketi: EN en.png

Onaylanmamış HTML

Harika! Web sayfası içerisinde kullanılan HTML kodlamaları güncel standartlarda.

Favicon

Harika Web sayfanızda favicon bulunuyor. Favicon: İnternette ziyaret ettiğiniz bazı sitelerin sayfa başlığı yanında bulunan ikon/simgedir.

E-Posta Gizliliği

Çok İyi! Web sayfasında düz metin olarak yazılmış E-posta adresi mevcut değil.

Dublin Core

Sayfanızda Dublin Core metadata elementleri kullanılmamış. Olsa iyi olurdu ancak olmasada dünyanın sonu değil :)

Yazdırılabilirlik

İyi değil! Web sayfanızın CSS yapısı yazıcı dostu görünmüyor! CSS Sıkıştırma aracını kullanarak css dosyalarınızın boyutunu küçültün!

lajmi.net Optimizasyon Raporu

HTML 5
Design
Gzip
!
195
dosya
11
.css
13
.js
171
image

W3C Standartları

 • W3C Kalite Raporları
 • Çok İyi! Web sayfası içerisinde tablo yapısı bulunmuyor. Çok İyi! Web sayfası içerisinde tablo yapısı bulunmuyor.
 • Kötü! Web sayfanızda inline css bulunuyor! Kötü! Web sayfanızda inline css bulunuyor!
 • Kötü! Web sayfanızda bulunan CSS dosya sayısını azaltmalısınız! Kötü! Web sayfanızda bulunan CSS dosya sayısını azaltmalısınız!
 • Kötü! Web sayfanızda bulunan Java Script dosya sayısını azaltmalısınız! Kötü! Web sayfanızda bulunan Java Script dosya sayısını azaltmalısınız!

Dökümantasyon

 • Mobil Optimizasyon
 • Apple ikonu Apple ikonu
 • Meta Viewport Etiketi Meta Viewport Etiketi
 • Robots.txt
 • robots.txt dosyası mevcut. robots.txt dosyası mevcut.
 • http://lajmi.net/robots.txt lajmi.net Robots.txt
 • Analitik
 • Web sitenize analitik aracı eklenmiş. Web sitenize analitik aracı eklenmiş.
 • Google Analytics googleanalytics

Lajmi.net Website İstatistikleri

 • lajmi.net IP No 188.114.96.3
 • Popüler Olduğu Ülke Netherlands
 • Time Zone Europe/Amsterdam
 • ISP Cloudflare, Inc.

Backlink İstatislikleri

lajmi.net Backlink İstatislikleri - 1
lajmi.net Backlink İstatislikleri - 2

lajmi.net Site Summary

haxhiu: vaksinave që kosova mori nga norvegjia u ka dalë afati, përleshje në prishtinë, një person përfundon i therur me thikë, hoti: ai që e kundërshton marrëveshjen e uashingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në kosovë, aksident në fushë kosovë, veturat përfundojnë mbi trotuarin ndarës të korsive, prishtinasja denoncon sjelljen çnjerëzore të punëdhënësit: nuk ma dha as rrogën, punoja 9 orë pa kontratë, anglia shkatërron ukrainën, kalon në gjysmëfinale të “euro 2020”, pse jam kundër gjesteve politike të sportistëve, anglia skuadra e vetme që ende nuk ka pësuar gol në “euro 2020”, kompletohen çiftet e ndeshjeve gjysmëfinale të kampionatit evropian, varane arrin marrëveshje me man utd, kane shpallet lojtari i ndeshjes, ukrainë – angli, anglia shkatërron ukrainën, kalon në gjysmëfinale të “euro 2020”, anglia nuk ndalet, shënon edhe henderson, anglia po e demolon ukrainën, realizon kane sërish, realizon maguire, anglia dyfishon epërsinë ndaj ukrainës, përfundon pjesa e parë, anglia në epërsi minimale kundër ukrainës, mbyten 43 migrantë pas përmbysjes së anijeve në tunizi, boston, arrestohen 11 burra të armatosur pas një përballjeje me policinë, goditet nga rrufeja, digjet minarja e një xhamie në turqi, trupat amerikane lënë aeroportin e bagramit në afganistan, ​roma shtyp “jetën e egër” të natës, ndalon shitjen e alkoolit nga ora 18:00, gjermania ndalon shitjen e produkteve plastike me një përdorim, vatikani akuzon nëntë persona për krime financiare, rrëshqitje dheu në japoni: përpjekje të ethshme për të gjetur viktimat, ana cheri, trejsi sejdini, oriola marashi, sophia peschisolido, irina shayk, morena publikon fotografinë vetëm me peshqir në kokë, butrinti sjell në rrjete sociale me video një përmbledhje të festës së ditëlindjes, arbana osmani ndan pamje nga pushimet në ishullin grek me familje, kida, ledri dhe butrinti arrijnë 2 milionë klikime me “dale” brenda 22 orësh, rina balaj ngacmon imagjinatën e ndjekësve me bluzën e hapur tek pjesa e gjoksit, bebe rexha tregon eksperiencën e frikshme të udhëtimit për në new york, kompania ajrore nuk i lë të zbresin nga aeroplani, 10 shpikjet që do të ndryshojnë stilin tonë të jetesës në të ardhmen, makinat fluturuese mund të bëhen realitet në fund të dekadës, google dhe apple në bashkëpunimin për krijimin e aplikacionit që do gjurmojë koronavirusin, si do paralajmëroheni nëse keni qenë në kontakt me të infektuar, tableti i lenovo sillet edhe si një ekran portativ, një iphone 14 më i lirë dhe më i madh po planifikohet nga apple, horoskopi: kujdes me nervozizmin, kjo shenjë mund të ketë probleme të mbushura me stres, si ta zbuloni që jeni të varur nga telefoni celular? mësoni çfarë duhet të bëni, 5 mënyra për t’u motivuar gjatë një dite të lodhshme pune, arsyeja pse duhet të dëgjoni muzikë gjatë kohës që punoni, këshilla nga ekspertja: gabimi nr. 1 që s’duhet të bëni nëse nuk e keni fituar një punë pas intervistës, një arsye që mund t’ju nxisë të konsumoni shumë ushqim në një vakt, si të bëni testin e tiroides me një termometër të thjeshtë, not 3 herë në javë? mënyra se si ndikon në trupin tuaj, kjo është foto që duhet të bëni patjetër para se të niseni me pushime, byreçka me djathë dhe mjaltë – shija e pabesueshme, ke një lajm, opinione, bekim jashari i përgjigjet arbana xharrës: veç serbia e rusia i kanë dyert e mbyllura në skenderaj, lidhëzat, rrjetet sociale, jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?, kategori, dite, necessary, çfarë, mund, gjatë, best, duhet, bëni, lajminet, gabimi, cookies, punoni, all, apple, ekspertja, strictly, shumë, mënyra, dëgjoni, using, një, kjo, për, settings, lodhshme, website, qershor, dhe, cookie, sduhet, kohës, korrik, kosovë, këshilla, arsyeja, lifestyle, muzikë, fituar, pse, save, nervozizmin, experience, punë, nga, pune, keni, nëse, motivuar, nuk, lajmi.net.